• 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
http://modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/747728primigi.jpg http://modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/306352cas.jpg http://modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/760163bpp.jpg http://modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/587044mettinum.jpg http://modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/826178matej.jpg http://modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/475076jitona.jpg http://modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/609406model2014.jpg

Doporučené články

  • 0
  • 1
prev
next

Jaký materiál povlečení je nejvhod

News image

Ložní povlečení české výroby - SVOBODA LINEN, s.r.o. se zabývá výrobou kvalitního ložního povlečení, které v České republice i v z...

Číst dále

Rozkládací postel šikovné řešení ne

News image

JMP Studio zdravého spaní se specializuje na nabídku postelí, rozkládacích postelí a ložnic. Najdete zde i širokou nabídku kvalitn...

Číst dále

Kvalitní kuchyně na míru ...

News image

Představujeme Vám společnost HEVOS interiér sídlící v Zábřehu na Moravě kdy od jejího vzniku uplynulo již 25 let. Za tuto dobu si ...

Číst dále

Když Clinton Dahl zařizoval svůj dů

News image

Když Clinton Dahl zařizoval svůj nový dům ve funkcionalistickém stylu, přesně věděl, co chce, ale měl problém najít ty správné kou...

Číst dále

Hygienické přednosti bazénů z nerezových ocelí

Tisk Email

berndorf01

Výstavba bazénů, koupališť a aquaparků z nerezových ocelí je otázkou dlouholetých zkušeností, které získala firma Berndorf Bäderbau v posledních 40 letech, kdy zrealizovala více než 5000 bazénů z nerezové oceli po celé Evropě.

berndorf02Snadná údržba a neomezená životnost nerezových bazénů spočívá v tvorbě neviditelné pasivní vrstvy, která je tvořena směsí kovů, jako jsou chrom, nikl a molybden. Jestliže je pasivní vrstva poškozená, vytváří se znovu samostatně také pod vodou (za přístupu kyslíku) na kovově čistém povrchu. Tato pasivní vrstva je velice důležitým pomocníkem při bezproblémové údržbě bazénů.
Látkový mechanismus nerezavějící oceli patří k nejodolnějším stavebním materiálům pro výstavbu bazénů. Nerezavějící ocel nepotřebuje dokonce ani nátěr a nevyžaduje žádná opatření pro ochranu jejího povrchu.

berndorf03Dokonalý systém pro údržbu

Celistvý povrch bez pórů a spár zaručuje u nerezových bazénů jednoduchou údržbu a úplnou  hygienickou čistotu. Nerezový povrch bazénů a dokonalý cirkulační systém zamezuje vzniku jakýchkoliv mikroorganismů a řas v bazénovém tělese. Cirkulační systém v nerezových bazénech je řešen páteřními dnovými rozvody ve dně bazénů, který zajišťuje 100% promíchání bazénové vody v celém jejím objemu bez jakýchkoliv  hluchých míst a mrtvých koutů. Voda v bazénu je odváděna po celém obvodu bazénu přes přelivnou hranu do přepadových žlábků. Osazení přelivné hrany je v toleranci +/- 2mm. Díky těmto vlastnostem jsou náklady na provoz a běžnou údržbu oproti klasicky stavěným bazénům velice nízké.

berndorf04Jednoduše čistý bazén

Každý nerezový bazén musí být minimálně jedenkrát v roce vypuštěn a vyčištěn, protože pro tvorbu a stálost pasivní vrstvy je nutná existence čistého kovového povrchu. U venkovních bazénů se provádí základní čištění na jaře před zahájením koupací sezóny. U vnitřních bazénů se provádí základní čištění dvakrát v roce a to na základě určených provozních přestávek. Při vypuštění musí být stav podzemní vody (spodní vody) nízký (pod úrovní dna bazénu) a v bazénu nesmí být žádný led! Při vysoké hladině spodní vody (převyšující nejnižší bod dna bazénu) se provádí vypouštění pouze tehdy, když jsou k dispozici daná bezpečnostní zařízení (průtokové  povodňové ventily, průsaková šachta apod.), popř. jiná zvláštní opatření.
Lehká znečištění povrchů nerezových bazénů se odstraňují proudem vody během poklesu vodní hladiny pomocí tlakové hadice nebo vysokotlakým čistícím zařízením. Zbývající nečistoty se odstraní alkalickými nebo syntetickými čistícími prostředky s přísadou sody, amoniaku apod. Vzdušná rez (kovový prach) nebo cizí rez z kovových součástí (např. vlasové sponky, mince apod.), které způsobují zbarvení povrchové plochy, se čistí pomocí čistících prostředků jakou jsou scotch-brite (skotská vlna) a běžných čističů nerezových povrchů. Silně napadené povrchové plochy je nutno ošetřit mořidlem. Při použití je však nutno dodržovat bezpečnostní a pracovní předpisy.
Snadná demontáž a zpětná montáž průtokových mřížek a krytů dnových kanálů zabezpečuje možnost dokonalé očisty i v běžně nedostupných prostorách umístěných pod dnem bazénů.
Rovněž čištění protiskluzových ploch na dně bazénů, jednotlivých nášlapných stupnic schodiště, vstupních žebříků a plážových vstupních částí je díky používanému systému „Berndorf“ velice jednoduché.

Rozdíl, který okamžitě poznáte

Velkou výhodou nerezových bazénů je kovově čistý a lesklý povrch, který vytváří okamžitou vizuální informaci o kvalitě vody v bazénu a funkčnosti technologie úpravy vody. U keramických bazénů jsou tyto prvotní informace opticky zkresleny spárami mezi dlaždicemi a u bazénů plastových či fóliových toto zakrývá modrá barevnost povrchu bazénového tělesa.

Nerezové bazény patří díky svému konstrukčnímu systému k nejbezpečnějším a hygienicky nejčistějším prostředím v oblasti výstavby bazénů a bazénových komplexů.

BERNDORF BÄDERBAU s.r.o.
Bystřice 1312                                    
739 95  Bystřice 
Tel.: +420 558 36 23 89
www.berndorf-baederbau.com

Aktualizováno ( Čtvrtek, 07 Červenec 2016 10:39 )